
10-17-2004, 09:53 AM
|
 |
Love them Pointing Labs
|
|
Join Date: Nov 2000
Location: N.N.E. WA State
Posts: 169
|
|
Cost
Quote:
Originally posted by Doc E
As far as "Expense"..........It's NOT the price of the bag that counts, it's the cost per day. If you feed a junk product that's $0.50 per pound, and you feed 2 pounds a day --------- or you feed a premium food that's $1.00 per pound and you feed a pound a day, the expense is the same. With a premium food, not only is your dog getting optimal nutrition, but you only have 1/3 as much poop to clean up.
|
|